Ekleyen on 2013-01-21

Orc Irkı

 

Orclar  Daggerfall Paktına bağlılardır bu yüzden ırkınızı seçerken bu ırkı seçtiğinizde Breton ve Redguard ırkları ile müttefik olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Bu ırk ayrıca Orsimer olarak da tanınır ve anayurtları Tamriel`dir.

Irk üstünlükleri ve zayıflıkları

Bu konuda henüz bir bilgi verilmedi.

Orc ırkının tarihçesi

“Kimse Orclardan üstün olamaz”,  bu bir Malacath kodudur.

Güç, Gaddarlık, Gurur, Korkusuzluk. Bir Orsimeri karşınıza almaktansa yanınızda olmasını tercih edeceğiniz kesin! Sosyal açıdan marjinal olan bu ırk, canavar, öz ve basit barbar yaratıklar olarak bilinir. Orsimer`in anlamı da “Toplum tafından kabul edilmemiş” demektir. Bretonların elf soyundan gelmelerinden kaynaklanan büyüye karşı bağışıklı olmaları özelliği Orclarda bulunmaz. Çılgınlıklarından ve öfkelerinden dolayı üstün birer demirci ve savaşçı olurlar.

Kendi aralarında özel bir kabile sistemleri vardır ve bu sisteme göre her Orc farklı bir göreve ve rütbeye sahiptir. Orc kadınları ve erkekleri eşittir ve avcılık, dövüş ve inşaat işleri yanında demircilik bile Orc kadınları tarafından yapılır.

Hayatta bağlılık ve onura çok önem verirler. Orclar Daedric Prensi Malacath a taparlar. Neden mi?

Uyanış çağının sonunda, Kıdemli Elflerin koruyucusu ve tanrısı, kudretli ve popüler Trinimac, Boethiah kahini Veloth tarafından yönetilen Aldmeri karşıtı isyanı durdurmaya çalıştı. Sonradan gelen Trinimac`ı kandırarak yedi ve geri kusarak Malacath`ı ortaya getirdi ve yandaşlarını da birer Orc haline getirdi.  Birçoğu Skyrim`deki Sarthaal bölgesine kaçarken diğerleri ise Iliac Bay (Koyu) bölgesinde kaldılar. Şeytani, lanetlenmiş gibi görünüşleri yüzünden canavar halk olarak (Goblin ve Ogreler gibi) kabul edilirler ve baskıncı ve paralı asker olarak kullanılırlar. Altmer bu canavar halkın özgürce yaşamasına izin verdiğinde onlar High Rock da buluşup Orsinium u meydana getirmiş, anayurtlarını savaş ve istilalardan gelen mültecilerle büyütmeye devam etmişlerdir. Orsinium büyük bir orduya, kuvvetli bir organizasyona ve kaliteli silah ve zırh yapabilme becerisine ve azimli savaşçılara sahip olmasından dolayı kuvvetli bir şehir haline geldi ve komşuları Daggerfall kralı Gaiden Shinji`ye bir mektup yazarak “Orclar Wayrestersı istila ediyor ve bölgenin kalbine gidiş trafiğine engel oluyorlar” demişlerdir.

30 zor geçen kuşatma yılı sonrasında Bretonlar ve Redguardlar, Orcların zorlu savunmasını kırmış ve Orsiniumu yoketmişlerdir. 2E430 yılına kadar şehir imparatorluk  bölgesi içinde kaldı. Fakat hükümdarın suikaste uğraması, Orcların kırılmış fakat yokedilmemiş olmaları işleri değiştirmişti. Saldırıldıkça daha da azimli hale geliyorlardı ve Orsiniumu geri istiyorlardı. Bu sayede onurlarını geri alabileceklerdi. High King Emeric`in çağrısına cevap verip Daggerfall Paktına katılıp, kendi bölgeleri ve onurları için savaşabileceklerdi.

Malacath: “Orsimerliler, gidin ve kim olduğunuzu onlara gösterin”

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

Kategori:

Orc

Etiketler:

, ,

Cevap gönder