Ekleyen on 2013-01-26

Nord Irkı

 

Nordlar Elder Scrolls Online da Ebonheart Paktına bağlı bir ırkdır, bu yüzden ırkınızı seçerken bu ırkı seçtiğinizde Dunmer ve Argonian ırkları ile müttefik olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Nordların ana yurtları Skyrimdir. Tamriele gelen ilk insan ırkıdır. Diğer ırklara göre daha kaslı vücutları vardır ve sarı saçlıdırlar. Sadece Orclar onlardan daha iridir. Kuvvetlilerdir ve meydan dövüşlerinde çok başarılı savaşçılardır.

Birçoğu buz, dağlar ve kar şehri Skyrimde yaşamaktadır. Nordlar şan ve şerefi seven, güce saygı duyan ve gururlu insanlardır.

Irk üstünlükleri ve zayıflıkları

Kuzey insanı olduklarından soğuğa karşı dirençlidirler.

Nordların tarihçesi

Nordlar Tamrielde ilk çağlarda görünmüşlerdir.  Buraya Ysgramor ve iki oğlunun öncülüğü ile Atmoradan gelmişlerdir.  Ana yurtlarında sivil savaş çıktığından Tamriele mülteci olarak gelmişlerdir ve Tamrieli uygun bulmuşlardır. Daha sonraları da Atmoradan daha çok kişi gelmiştir. Şehirler inşaa etmeye ve çevre bölgeleri de iyice incelemeye de başlamışlardır. Bu durum da oranın asıl sahipleri ve ahalisi olan Kar Elflerinin hiç hoşuna gitmiyordu.  Bu yüzden insan popülasyonunu azaltmak için köylerine saldırmaya karar verdiler ve birçok Nordu öldürdüler. Ysgramor ve oğulları uzun bir kayık ile bu saldırıdan kaçmayı başardılar ve Atmoraya geri döndüler.

Döndüklerin kısa bir zaman öncesinde sivil savaş sona ermişti ve bu iyiye işaretti. Skyrimde yaşanan katliamın intikamını almayı isteyen ve savaş yaraları taşıyan bir orduya sahipti ve bu orduyu ileride Skyrime geri dönüp intikam almak için kullanabilirdi. Bu ordu daha sonraları Beş Yüz Yoldaş olarak da hatırlanır hale geldi.

Ordunun oluşumundan sonra Ysgramor ve ordusu Merethe doğru yelken açtı.  İki oğlunu da yanına aldı ve onlara da birer uzun kayık verdi. Geriye dönüşte şansları o kadar yaver gitmedi ve hava fırtınaya çevirdi.  Oğullarının sandalları asıl ordu güçlerinden uzaklaştı ve yolunu kaybetti. bu fırtınada deniz hayaletleri büyük oğlunun hayatını aldı ve küçük oğlu Yngol fırtınadan sağ kurtulmayı başardı.

Ysgramor ve ordusu Skyrime geri döndükten sonra Saarthala yöneldi ve orduyu bölümlere ayırarak Elflere farklı yönlerden saldırmayı planladılar. Ve planları sayesinde büyük istilayı başarı ile yaptılar. Kar Elflerini yenmeyi başardılar. Şimdilerde o savaşı kaybeden Kar Elfleri Falmer olarak bilinir fakat o savaşı kaybeden atalarının kızgınlığını halen taşımakta ve günü geldiğinde Skyrimi geri almayı istemektedirler.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

 

Kategori:

Nord

Etiketler:

,

Cevap gönder