Ekleyen on 2013-02-06

MorrowindMorrowind, Tamriel’in kuzey doğusunda bulunmaktadır ve iki bölümden oluşur; anakara ve Vvardenfell adası. Kuzey batıda Skyrim, batıda Cyrodiil ve güneyde Black Marsh ile sınırları vardır. Bu bölge Kara Elf ya da diğer adları ile Dunmer olarak bilinen ırkın ana vatanıdır.

Bölge Mournhold şehrinde bulunan ve gücü kesin olmayan! kral tarafından yönetilmektedir.

Morrwind bölgesinin en büyük şehirleri:

Morrowind haritası

Mournhold, Vivec, Balmora, Ebonheart, Sadrith Mora, Ald’ruhn, Necrom, Blacklight, Narsis, Tear ve Port Telvaniz (Limanı) dır. Şehirleri yandaki haritada görebilirsiniz.

Morrowind batıdaki yüksek dağlardan dolayı diğer bölgelerden izole olmuş durumdadır. Bu dağlar hem bölge ekolojisine hemde iklimine büyük etkide bulunmaktadır.

Dunmerler burada yaşayan tek ırk değillerdi. Kırmızı Dağ Savaşından sonra yokolan ve Dwemer olarak bilinen bir ırkda bu bölgede yaşardı. Dwemer ve Chimer ırkları bu bahsi geçen savaşta karşı karşıya gelmişlerdir ve savaşın sonucunda çok enteresan şeyler olmuştur. Nasıl olduğu bilinmeyen bir şekilde Dwemerler dünyadan silinmiş ve Chimerler tanrı Azura tarafından lanetlenmiştir. Kimdir bu Chimerler peki? Chimerler, Kara Elf ya da Dunmer olarak bilinen bu ırkın ta kendisidir! Chimerler bu savaşın sonunda maruz kaldıkları lanetten dolayı koyu tenli hale gelmiş ve gözleri de kırmızı olmuştur.

Morrowind, birçok istilaya uşramış bir bölgedir. Bu istilalardan biri Nordlar ilk çağlarda gerçekleştirmiş fakat Dwemer ve Chimerlerin ittifak kurması ile büyük bozguna uğramışlardır.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

 

Cevap gönder