Ekleyen on 2013-01-21

Khajiit Irkı

 

Kjajiitler Aldmeri Hükümdarlığına bağlılardır bu yüzden ırkınızı seçerken bu ırkı seçtiğinizde Altmer ve Bosmer ırkları ile müttefik olacağınızı hatırlatmak isteriz ve anayurtları Tamriel`dir.

Khajiitler görünüş olarak kedilere benzer. Bu ırktan birine rastlarsanız kedi tabiatlarının çok ortaya çıktığına şahit olursunuz. Farklı görünüşleri yanında inanılmaz hızlı hareket edebilir ve gizlilik konusunda çok ustadırlar. Khajiitlerden mükemmel hırsız ve suikastçi olur. Ayrıca bilmelisiniz ki Moonsurgar alışverişleri yüzünden kötü bir şöhrete sahiplerdir.

Khajiit gezmeyi ve ticaret yapmayı severler. Tamrielde yaşayan ilk ırklardan biridir.

Irk üstünlükleri ve zayıflıkları

Bu konuda henüz bir bilgi verilmedi.

Khajiit ırkının tarihçesi

Khajiit çok eski bir ırktır. Krallıkları bilinen tarihçelerinden çok uzun zaman önce meydana gelmiştir. İlk zamanları neredeyse hiç bilinmez durumdadır. İlk çağların başlarında 16 krallık ve 20 farklı Khajiit soyu bulunmaktaydı. Çok büyük bir bölgenin kontrolü onların elindeydi ve bu 16 krallıktan her birinin farklı bir özel yetenekleri vardı.  ayrıca Kahajiitlerin farklı eşyaların takası üzerine düzenledikleri benzeri olmayan bir ticaret sistemleri vardı. Fakat bu bolluk çok uzun sürmeyecekti. 1E 2260 da yaşanan Thrassia vebası herşeyi değiştirdi. Veba Sloadlar tarafından meydana getirilen yapay bir hastalıktı ve bunu neden yaptıklarını kimse bilmiyordu. Hastalık tüm Tamrieli kapsadı ve birçok kişiyi öldürdü. Thrasia Vebası bittiğinde 16 krallıktan sadece 2 si hayatta kalmayı başardı ve Khajiitler bu hastalıkta büyük kayıplar verdi.

2E 309 yılında geri kalan krallıkların hakimleri,  Anequinalı Keirgo ve Pellitineli Eshita bölgelerini birleştirerek tek bir bölge altında birleşmeye karar verdi ve bu bölgenin adını Elsweyr olarak kararlaştırdı. Bu birleşme çok zor oldu çünkü iki krallık arasındaki ilişkiler pek arkadaşça değildi. Kuzeyli Khajiitler güneyli komşularının hem ahlaksız hemde itibarını yitirmiş olduklarını düşünüyorlardı. Güneyliler ise kuzeylilerin barbar olduklarını düşünmekteydi. Bu önüne geçilemez dönem yaklaşık 15 yıl sürdü.  Mane Rid-T’har-ri’Datta ayın evrelerine göre gücün paylaşılması yöntemini getirerek barışı sağlamayı başardı.

2E 560yılında Khajiitler bir kez daha büyük bir salgından zarar gördüler. Hastalığın adı Knahaten gribi idi. İnançlarına göre bu hastalığı Argonialılar imparatorluk zorbalığının intikamını almak için ortaya çıkarmıştı. Her ne kadar bu düşünceye sahip olsalarda Khajiitler bu zorbalıkta çok can kaybedilmesinden sorumlu değillerdi. Senchal bölgesinden yaşayanların hepsi yokolmuştu. Ve ta ki Aldmer yardım ile gelene kadar durum çok vahimdi.  Bu yardım sayesinde hastalığa çare bulmuş ve kedi ırkı elflere büyük saygı gösterir hale gelmiştir ve bu yüzdendir ki Aldmeri hükümdarlığına katılmışlardır.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

Cevap gönder