Ekleyen on 2013-02-10

High Rock

High Rock, Tamrielin kuzey batısında bulunan bir bölgedir. Deniz kenarı kısımları ılımlı ve seyrek ormanlarla kaplı olmasının yanında denizden uzaklaştıkça dağlık bir bölge haline gelir. Bölgenin büyük kısmında Breton ırkı yaşar ve bu bölgeyi küçük krallıklara ve şehirlere ayırmışlardır. Ayrıca merkezin güney ucunda Orsinium (Orc ların şehri) bulunmaktadır.

Birçok yerel Breton klanı, engebeli yüksek sığınaklar ve izole olmuş vadiler yüzünden imparatorluk güçlerine karşı çıkıp bağımsız olmak istemişlerdir. Yinede dilleri, şairane gelenekleri ve kahramanca efsaneleri onları birleştiren bir mirastır.

Tarihçesi

Gayet net olarak söylenebilir ki, tarih High Rock da başlamıştır. Toplanma var oluşun en eski yapılarından biri olan Adamantine Kulesi nde olmuştur. Aldmer ler buraya yerleştiğinde kule zaten orada vardı ve var olan tüm ırklara bir taklidini yapma ilhamı vermiştir.

Diğer bölgeler gibi burada da ilk canavarların yaşadığı düşünülmekteydi fakat Aldmer ırkı ilk medeniyeti burada kurmuştur.

Aldmerler bölgede yaşayan Nedesleri özümsemişlerdi fakat sonunda farklı bir ırk ortaya gelmesi kaçınılmazdı ve bu karışımın bir eseri olan günümüzün Breton ırkı ortaya gelmiştir ve insanlar sonunda High Rock bölgesini yöneten asıl güc olacaklardır.

High Rock a ait en sağlam tarih bilgileri herkez tarafından çok iyi bilinen Aldmer Direnni Klanı ile başlar. Bu bilgilere göre ekonomik ve ordu gücü olarak Nord lara ve Cyrodiil in Alessian İmparatorluğuna tehdit olabilecek durumdalardı. Skyrimdeki iç karışıklıklar döneminde High Rock ın kuzey ve güneyinde bulunan bölgeleri de ele geçirmeye başladılar ve kuvvetlerinin zirvesinde oldukları bir dönemde, neredeyse Tamriel in bir çeyreğini kontrollerine aldılar.  Fakat bu hızlı çıkışın sonrası gelmedi ve gün geçtikçe aldıkları tüm toprakları kaybetmeye ve Balfiera daki kalelerine çekilmek zorunda kaldılar.

Bretonların High Rock ın kontrolünü almaları sadece kuvvet kullanarak olmamış, ticaret ve Nord popülasyonunun üstesinden gelerek olmuştur. Birinci çağın sonlarında bu bölge Bretonların kontrolüne geçmiştir.

Politika

Beş Breton krallığı arasındaki ilişkiler hiç de barışçıl olmamıştır fakat buna rağmen savaşmamışlardır.  Bazı krallıklar evlilik münasebeti ile birleşmişlerdir, bunlar Sentinel in Camaron u ile Camlorn un Lady Kelmena sı ve Sentinel in Kraliçe Aubk-i si ile Daggerfall un Kral Gothryd iydi.

Northpoint ve Evermore bölgelerinde işler çok sakindi ve bunun sebebi de bu iki bölgenin diğer bölgelerden izole olmasıdır. Wayrest bölgesinde Kraliçe Elysana en güçlü şahış olarak kabul edilir ve politikayı o yönetirdi. Kraliçe ayrıca Orc Gortwog ile de ittifak kurmuştur.

Bu bölgede bulunan başlıca önemli alanlar şunlardır; Adamantine Kulesi, Camlorn, Daggerfall, Evermore, Farrun, Jehanna, Northpoint, Orsinium, Shornhelm ve Wayrest tir.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

Cevap gönder