Ekleyen on 2013-02-09

Hammerfell_haritasi

Hammerfell, Tamriel in batısında bulunur ve Skyrim, Cyrodiil ve High Rock ile sınırları vardır. Bu bölge Alik’r çölü ile kaplı ve kuraktır. Bu bölgenin gerçek ahalisi Yokudanın yokoluşundan sonra burayı anavatanı yapan Redguard ırkıdır.

Hammerfell halkı genel olarak denizcilikle uğraşır ve ticaret şehirleri ile limana yakın yaşar. Redguardlar gezmeyi, serüveni seven ve imparatorluk sınırları içinde yaygın bir şekilde iyi denizci ve paralı asker olarak bilinen bir ırktır.

Tarihçesi

Bu bölge ilk çağda Dwemer ırkının Rourken Klanı tarafından verilen ismi Volenfell olarak bilinirdi. Söylentiye göre bu klanın lideri, kudretli çekicini kıta boyunca fırlatmış ve yol boyunca yeni evlerini bulmak için takip etmişlerdir. Rourkenler Dwemer ve Chimer devleti Resdaynın kurumuna karşı çıkmış ve batıya doğru yol almışlardır. Bu bölge daha önce Aldmerler tarafından Hegathe, Nedic insanları tarafından Deathland olarak da bilinirdi yeni ismini almadan önce.

Hammerfell, ikinci imparatorluk tarafından ikinci çağda fethedildi.  Bu dönemde Ra Gada savaşçılarına diğer bir yönetici grubu olan Na-Totambuların yarı hakları verildi. Fakat daha sonraları başıboş ve hükümdarsız dönemi fırsat bilen Na-Totambular bu haklarını ellerinden almışlardır. Bölgenin başkenti eski Hegathe den Sentinel e taşınmıştır.

Thassad II nin ölümünden sonra Ra Gadalar Prensi A’tor komutasında Sentineli kuvvet kullanarak zorla almışlardır ve Hammerfell tarihindeki en kanlı soy kırıma neden olmuşlardır. A’tor un kuvvetlerine karşı savaşmak için Tiber Septim ve Üçüncü imparatorluktan yardım istendi ve bu yardım A’tor kuvvetlerini Hunding Koyunda yenmeyi başarmıştır. Septim bu fırsatı kullanarak bu bölgedeki birçok şehrin yönetimine kendi yetkililerini getirerek, Tamrielin tek hakimi olma planları doğrultusunda ilerlemiştir. Fakat bu durum yüzünden birçok isyan çıkmış ve Crown ve Forbear grupları ile bir antlaşma yapma ve Hammerfell i imparatorluk yönetiminde bırakmayı kabul etmiştir.

Politika

Redguardlar ikiye ayrılmışlardır bu bölgede kozmopolit Redguardlar ve çöl Redguardları. Çöl Redguardları imparatorluk yönetimini istemedikleri için şehirlerden uzaklaşmış ve insanlarını bu şekilde korumuşlardır.

Bu bölgede bulunan başlıca önemli alanlar şunlardır; Alık’r Çölü, Dragonstar, Elinhir, Gilane, Hegathe, Rihad, Sentinel, Skaven, Stros M’Kai ve Taneth dir.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

Cevap gönder