Ekleyen on 2013-02-08

Elsweyr_haritasi

 

Elsweyr, Khajiit ırkının anayurdu olan bir bölgedir. Kuzeyi Hammerfell bölgesi gibi çöllerle kaplı olmasının yanında güney ise tam tersine sık ormanlarla kaplıdır. Bu küçük bölge Valenwood ve Cyrodiil ile sınırlara sahiptir.

Tarihçesi

Monomyth in Khajiit versiyonuna göre, Khajiitler ilke kedi ana olan Fadomai tarafından ortaya gelmiştir. Fadomai en sevdiği kızı Azurah a var olan bir ırkı alıp onları değiştirerek çok hızlı, akıllı ve güzel bir ırk ortaya çıkarmasını ve bu ırka Khajiit denmesini istedi. Azurah bu yüzden Nim e geldi, insan ve canavar arası bir tür olan orman insanlarını aldı ve onları buraya yerleştirdi.

Elsweyr birçok Khajiit kabilesinin yaşadığı bir bölgedir ve bu kabileler arası anlaşmazlıklar tarihleri boyunca devam etmiştir. Bu anlaşmazlıklar yüzünden dışarıdan gelen akınlara karşı çok güçcüz kalmışlar ve zamanlarını birbirleri ile didişerek geçirmişlerdir.

Politika

Khajiit ırkı dini liderleri Mane tarafından yönetilir. Mane iki ay olan Masser ve Secunda yanında üçüncü ve çok az görülen bir ay görünürken doğmuştur. Söylentilere göre dünya üzerinde sadece 1 tek Mane olabilir, yani bu demek ki bir Mane ölmeden diğerinin ortaya çıkması olanaksızdır.

Bu bölgede bulunan başlıca büyük şehirler şunlardır; Riverhold, Rimmen, Orcrest, Dune, Corinthe, Torval, Alabaster ve Senchal şehirleridir.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

Cevap gönder