Ekleyen on 2013-01-19

Elder Scrolls Online Hikayesi Türkçe

Zaman fitne ve kargaşa zamanıdır. Revenantlar ve Karanlık Ruhlar Tamriel`in her köşesinde tecelli etmektedir. Kışlar daha soğuk geçmekte ve bitkiler büyümekte başarısız oluyorlardı. Sufiler kötü kabuslar ve alametleri tarafından rahatsız edilmektedir.

Dört yıl önce, 2E 578 yılında, İmparatorluk Şehrindeki gizemli bir enerji patlaması Nirn`i silip süpüren mistik artçılara yol açmıştı. Büyücüler ya öldü ya da delirdi. Kayıtsızlık düzlemi tarafından meydana gelen doğaüstü iğrençlikler yani Daedra, daha önce olduğundan da büyük sayıda meydana gelmişti .Yılan takımyıldızı o kadar büyüdü ki gece gökyüzünün tek hakimi oldu.

Elder Scrolls Online Hikayesi Türkçe

Molag Bal, esaret ve hakimiyet prensi Daedric düzeni bu şekilde başladı. Kendisinin Karanlık Çapaları, şeytani büyü girdapları, dünyalar arası bariyerleri güçsüzleştirip, Nirn ve Oblivion`u birleştirecek tek bir, kabus cehennem tehditini ortaya çıkarmıştır.

Elder Scrolls Online Hikayesi Türkçe

Bu kaosun ortasında Imperial City ve White-Gold Tower kontrolü için 3 birlik kuvvet çekişme içindeydi. High Rock, Sentinel ve Orsinium tek güç olarak Wayrestteki kral altında birleştiler. Valenwood ve Elsweyr ise Summerset ile bir birlik oluşturdular ve Black Marsh, Morrowind ve Skyrim kolay olmayan kendi paktlarını kurdular.

Ve bu birliklerin isimleri şöyle oldu; Daggerfall Covenant. Aldmeri Dominion ve Ebonheart Paktı.

Bu üç ordu Oblivion`un karanlık ordularına karşı göğüs germek için, hem birbirlerine hemde İmparatorluğa karşı silahlanacaklardı.

Peki ya sizin sadakatiniz kiminle?

 

Tercümelerle ilgili yardımcı olmak isteyenler lütfen iletişim menüsünü kullanarak bize ulaşsınlar.

Kaynak: Elder Scrolls Online

Kategori:

Blog

Etiketler:

, , ,

Cevap gönder