Ekleyen on 2013-01-20

Cyrodiil haritası

Cyrodiil, Tamriel’in merkezinde bulunan önemli bir bölgedir. Eşi olmaz bir konuma sahiptir. Kuzey batıda Hammerfell, kuzeyde Skyrim, doğuda Morrowind, güney doğuda Black Marsh ve güneyinde ise Elsweyr ve Valendwood bulunur. İmparatorluk ırkının anayurdudur ve bu ırk oyunculara açık değildir.

Cyrodiil bölgesinin en büyük şehirleri:

Bruma, Cheydinhal (Bir kısmı Ebonheart Paktı tarafından kontrol edilmektedir), Chorrol (Hiçbir grubun kontrolü altından değildir), Cropsford, Hackdirt, Imperial City (3 grubun da elde etmeye çalıştığı İmparatorluk şehridir ve önemi çok büyüktür), Skingrad (Bir kısmı Aldmeri Hükümdarlığı tarafından kontrol altındadır )

Bu bölgenin iklimi sıcak ve yumuşaktır. Yemyeşil ormanları ve muhteşem ormanları vardır ve bu güzelliklerin ortasında Rumare Gölü bulunur ve bu gölün ortasında ise tüm oyuncuların sahip olmak istediği İmparatorluk şehri bulunmaktadır.

Diğer tüm bölgeler oyuncular tarafından kontrol edilirken bu bölge bağımsızdır ve kimsenin kat-i kontrolünde değildir. İttifaklar bu bölgeler içinde savaşabilirler. İmparatorluk şehrinin kontrolünü alan ittifak oyuncularından en yüksek sıralamada olan oyuncu “imparator” ilan edilir. Her oyuncu imparator olabilme şansına sahiptir.

Bu savaş alanı 10′uncu seviyeye ulaşan her oyuncuya açıktır. Elder Scrolls Online bu savaşları hareketlendirmek ve seviyesi düşük oyuncuların ezilmesine engel olabilmek için özel bir sistem de kurmuştur. Bu sistem sayesinde Cyrodiil’e giriş yapan düşük seviyeli oyunculara ekstra can, hız ve magicka verilecektir. Bu özellikler sayesinde düşük seviyeli oyuncuların hayatta kalma şansları artacaktır.

Her ne olursa olsun yüksek seviyeye gelen ve bu bölgeye gelen oyuncuların müthiş PvP fırsatları yakalayacakları kesin.

Bölge çok büyüktür ve Oblivion versiyonu ile kıyaslamak isterseniz biraz daha küçüktür.

Cyrodiil’e ne zaman girmeliyim?

10′uncu seviyeye ulaştıktan sonra bu bölgeye girişiniz açılır. Ama 20 ile 25′inci seviyelere gelip girmenizi tavsiye ederiz. Bunun en önemli sebebi ise hem karakterinizin yeteneklerini arttırmış olacak hemde sizi daha kuvvetli ve dayanıklı yapacak eşyalara sahip olma olasılığınız artacaktır.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

 

Cevap gönder