Ekleyen on 2013-01-22

Breton Irkı

 

Bretonlar  Daggerfall Paktına bağlı insan ırkıdı, bu yüzden ırkınızı seçerken bu ırkı seçtiğinizde Orc ve Redguard ırkları ile müttefik olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Bu ırk ayrıca Man-Elf yani İnsan Elf olarak da tanınır ve High Rockdan gelmişlerdir ve heryerde görme imkanınız var.

Bretonlar çok ilginç bir ırktır. İnsan gibi görünmelerine rağmen büyü yetenekleri çok daha yüksektir. Fiziksel olarak kuvvetli olduklarından ve büyü yetenekleri el verdiğinden, kuvvetli büyüler yapabilirler. Özetle çok iyi savaşçı olabilmeleri yanında iyi birer büyücü de olabilirler.

Irk üstünlükleri ve zayıflıkları

Bu konuda henüz bir bilgi verilmedi.

Breton ırkının tarihçesi

Breton ırkının oturmuş kökleri Nirn`in atalarından kalma dönemlerinde atılmıştır. Uyanış çağı sırasında Aedrasta kalan avare mirasçısıları, Aldmerlerle uzun süre beraber yaşamış Nedesler (ya da Nedicler) High Rock da ilk yerleşmiş gruptur.

Yüzyıllar boyunca kanlı ve kültürlerini yokedecek olaylarla karşılaşmış olmalarına rağmen bu insan-elf ırkı hayatta kalmayı başarmıştır. Maceracı ve eğlenceli insanlar mantık ve bilgiye susamışlardır. Hayatlarını geçirdikleri politik ve sosyal durumlar sayesinde maden arama ve çiftçilik konusunda yetenekleri artmış ve yetenekli tüccarlar olmuşlardır. Elf köklerinden gelen büyüye karşı güçleri  ve bu özelliklerinden dolayı büyüye dirençleri ve öğrenme yetenekleri yüksektir. Tanrıları, atalarının da tanrıları olan Nine Divine (Dokuz Ulu) dur.

Bretonların High Rockın ana sakinleri olduklarını ispatlamaları uzun zaman almıştır. Bölgeyi yöneten en kuvvetli elf klanı Clan Direnni, Skyrimi istila edenlere karşı koyabilecek güce sahipti ve High Rockın büyük bölümünde kolonileştirmişlerdir.

İlk çağlarda, Direnni Egemenliği sırasında, Skyrimin iç sorunlarından kaynaklanan zayıflığından yararlanarak kuzeyi olduğu gibi güneyi de talep ettiler. Ordularının büyük kuvveti yüzünden kendilerine gerektiğinden fazla güvenen Egemelik kuvvetleri, Tamrielde o kadar genişlemişlerdi ki bu yüzden güçlerini çok kaybetmiş ve yavaş yavaş zayıflamışlardır. Kademe kademe egemenliklerini kaybetmiş ve Isle of Balfiera (Balfiera Adası) na geri dönmek zorunda kalmışlardır. Çekilme ve güçlerinin zayıflaması Bretonların özgürlüklerine kavuşmalarına yardımcı olmuştur ve bunu ordu yoluyla da yapmaları gerekmemiştir. Bretonlar inşaat konusunda iyi olduklarından ve yerleşim konusunda da çok akıllılardır. Sosyal, politik ve ticaret konusundaki yetenekleri sayesinde Skyrim şehirleri, Daggerfall yanında buldukları tüm şehirleri de yönetimlerine almışlardır.

Her ne kadar tüm bu girişimler ve yaşamları High Rockda yaşayan asıl ulus olarak görünmelerini sağlasada, elf  işkalinden geride kalan tüm bölgeler Tamrielde bulunan diğer güçler için kolay bir kurban olarak görünmekteydi.

Tahmin edilen oldu ve Redguardlar Yokudadan gemilerine binerek Iliac Koyuna gelerek bu bölgenin sahibi olmak istemiş ve bu yüzden Bretonlar silahlarını kuşanmış ve işgale karşı kendilerini savunma duruma geçmişlerdir.

İki ulus Orc tehditi ortaya çıkana kadar bu bölgeyi egemenlikleri altına almakta zorlanmışlardır. Bu tehditle karşılaşan Redguardlar ve Bretonlar bu korkunç krallığa karşı ittifak kurmuş, Orsiniumları mahvetmelerinin yanında Tamriel çevresine iki ayrı gruba ayrılmalarına da neden olmuştur. İkinci imparatorluk yeniden doğduğunda , Bretonlar bu ulusun sütünları oluşturacak,  önemli kültürleri  ve toplumlarından gurur duyabilirler.

Durum Akaviri Hükümdarının süikastinden sonra kaostu, Bretonların düzen arzusu, bir imparatorluk hayali, ıstırabı bitirmenin yolunu bulma arayışı ama her şeyin ötesinde güçlü olabilme ve uluslarını ve değerlerini savunabilme isteği. Tüccar Lordu Emeric kralların Redguardlarla bir antlaşma sağlamalarına yardımcı oldu. Ayrıca kendisinin politik ve diplomatik tecrubesi Orclarla antlaşma yapmalarında da yardımcı olmuştur. Bu antlaşma karşılığında Orclar Daggerfall Paktına katılacak ve karşılığında ana yurtlarını ve statülerini geri alacaklardı.

Emeric bu antlaşmalardan sonra Bretonların Yüksek Kralı (High King) ve ittifakın da lideri olmuştur.  Bir kez daha Bretonlar duruma adapte olarak ve zekalarını kullanarak güçlenmiş ve bu sayede kalitelerini göstermişlerdir.,

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

Cevap gönder