Ekleyen on 2013-02-06

elder_scrolls_online_savas_alani

 

 Elder Scrolls Online dünyasında 9 bölge bulunmaktadır ve bu bölgeler farklı ırklar tarafından yönetilmektedir. Bu bölgelerin birçoğu daha önce Elder Scrolls oynamış oyunculara yabancı değildir. Olası fark ortam ve binaların 1000 sene öncesine ait olmasından dolayı farklı görünebilir.

Bundan önceki Elder Scrolls oyunlarını takip edenler var ise bu 9 bölge de farklı oyunlarla gösterilmiş ve oyun versiyonuna odaklanmıştıç Şimdi ise bu 9 bölgenin tamamı tek oyun altında birleşti!

Aldmeri hükümdarlığı; Alinor, Elsweyr ve Valenwood bölgelerini kontrol eder.

Daggerfall; High Rock ve Hammerfell bölgesini

Ebonheart Paktı ise; Skyrim, Morrowind ve Black Marsh bölgelerinin hakimidir.

Bu bölgelerin tam ortasında ise kimsenin egemenliğinde olmayan Cyrodiil bulunmaktadır. Cyrodiil, oyuncuların kendi ittifakları adına diğer ittifaklarla savaşabilecekleri özel bir bölgedir ve etrafı önemli kaynaklar ve zenginliklerle doludur.

Cyrodiil’in başkenti “İmparatorluk Şehri” herhangi bir ittifak tarafından ele geçirilebilir ve diğer İmparator olmak ister misiniz? başlığında da bahsettiğimiz gibi en yüksek sıralamalı oyuncuya imparatorluk tacı verilir.

Bu 9 bölgenin kendilerine has tarihçeleri bulunmaktadır. Bu ırkların kendilerine has kültür ve gelenekleri de bulunur ve bu yüzdendir ki bölgeye ait mimari farklılıklar gösterir.  Eğer TES versiyonlarından herhangi birini oynadıysanız bu binaların benzerlikleri hemen dikkatınızı çekecek.

Her bölge oldukça geniştir ve gezip kesfedeceğiniz birçok bölge bulunur. Tek kişilik versiyonlara kıyaslamak isterseniz bölgeler biraz daha küçüktür. Bunun tek amacı ise çok büyük ama boş alanlar yerine biraz daha küçük fakat dolu alanlar hedeflenmiştir.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

 

Cevap gönder

5 yorum