Ekleyen on 2013-02-08

Black_Marsh_haritasiBlack Marsh, Kertenkele ve insan karışımı olan Argonian ırkının ve Hist adı verilen hisleri olan ağaçların anayurdudur ve Tamriel in güney doğusunda bulunur. Belki de bu yüzdendir ki Argonia olarak da bilinir.

Bölge muhteşem sulak bölgelerle ve erişilemez bataklıklarla doludur. Komşu bölge Morrowind yaşayanları Dunmer ırkı bu bölgeye esir edinmek için devamlı akınlar düzenlemiştir.

Tarihçesi

İlk çağ

Bu dönem hakkında çok fazla bilgi yoktur. İlk çağın 29. yüzyılına kadar bu bölge Tamriel imparatorluğundan özgür kalmıştır.  2811 yılında Reman İmparatorluğu ile yaptıkları Argonia Savaşı ile bozguna uğramış ve takip edilemeyecekleri Helstrom bölgesine çekilmek zorunda kalmışlardır.

Esir tüccarları bu bölgeyi sömürdüler ve tüm Argonian kabilelerini zincirlerle birbirine bağlıyarak Dunmer yerleşim merkezlerine götürdüler.

İkinci çağ

560 yılında Argonialılar karşılık verdiler. Knahaten Gribi Stormhold bölgesinden başlıyarak büyük bir alanı kapsamış ve Kothringi gibi birkaç kültürün yokolmasına da neden olmuştur.

Üçüncü çağ

İmparatorluğa assimilasyon dönemi başlamıştır. 200 senesi civarında Armanias köyünde zırh yetmezliğinden bir soykırım yaşanmıştır. Arnesian Savaşı da bu dönemde gerçekleşmiştir ve Argonian ırkı ilk çağda çeşitli Dunmer grupları tarafından kendilelerine çektirilen eziyetlerin intikamını alma imkanı buldular.

Dördüncü çağ

Bu dönemde Black Marshda imparatorluk egemenliği sona ermiştir

Bu bölgede bulunan başlıca büyük şehirler şunlardır; Archon, Blackrose, Lilmoth, Gideon, Helstrom, Soulrest ve Stormhold şehirleridir.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

 

Cevap gönder