Ekleyen on 2013-01-27

Argonian Irkı

 

Argonianlar Ebonheart Paktına bağlı bir ırkdır, bu yüzden ırkınızı seçerken bu ırkı seçtiğinizde Nord ve Dunmer ırkları ile müttefik olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Ana yurtları Black Marshdır.

Argonianlar kertenkelelere benzer.  Kertenkele kuyrukları, vücutları, ve kafaları vardır.  Nordlar ve Orclar kadar kuvvetli değildirler fakat çok kıvrak ve hızlıdırlar. Karşılıklı yapılan savaşlar onlara göre değildir, saklanmayı ve gerilla taktiklerini severler. Argonianlardan çok iyi hırsız olur. Ana yurtları olan Black Marsh bir bataklıkdır.

Irk üstünlükleri ve zayıflıkları

Hastalıklara karşı dirençlidirler.

Argonian Tarihçesi

Argonianlar Black Marsh ahalisidir. Tarihlerinin ilk dönemleri üzerinde bir gölge vardır ve bilgi net değildir. Bunun sebebi de ilk çağlarda yaptıkları göçün çok yavaş olması ve göçe katılanların kendileri hakkında konuşulmasını sevmemeleri gösterilir.

Bildiğimiz tek şey ikinci çağda Black Marsh şuç merkezi ve birçok haydutun saklandığı yer haline gelmişti. Liderleri tüccarlara devamlı problem yaratan bir korsan olan”Red” Bramman (Kırmızı Bramman) idi. E1 1033 de İmparatoriçe Hestra bu uygunsuzluklara son vermeye karar verdi. İmparatorluk orduları korsanlara saldırarak onları Black Marsh’ın derinliklerine kadar çekilmelerini sağladı. Bu çekilme sırasında da haydutların elebaşı Red Bramman yakalandı.

Black Marsh ilk çağın 29. yüzyılına kadar bağımsız bir bölgeydi. 2811 de Reman İmparatorluğu Argonian ordusunu yendi. Bu tarihlerindeki en kötü günlerden biriydi ve Helstrom tarfına çekilmek zorunda kaldılar. Birçok Argonian esir alındı ve Morrowinde götürüldü ve Dunmerlere hizmet vermeleri için zorlandılar. Bu sayede Black Marsh birçok suçlunun toplandığı açık hapishane haline geldi.

E2 560 tarihince Argonianlar intikamlarını alacak konuma geldiler ve Knahaten Gribi sayesinde binlerce Dunmerli öldü. Kimse bu virüsün onlar tarafından planlanarak mı yapıldığını yoksa doğal yollardan mı hastalığın oluştuğunu halen bilmiyor.  Ama sonuçta kertenkele ırkı haricindeki tüm ırklar bu hastalığa büyük kayıplar vermiştir.

Argonian güçleri Akaviri İstilasını durdurmada Skald Kralı Jorunn tarafından yönetilen birleşmiş Nord ordusuna ve Almalexia tarafından yönetilen Dunmer ordusuna yardım etmiştir. Savaş çok çetin geçmiş fakat Argonianların aniden ortaya çıkmaları sayesinde kazanılmıştır. Argonian Lejyonu Akaviri cepesinin kırılmasını ve düşmanın denize dökülmesini sağlamıştır.  Bu sayede istila bitmiştir.

 

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

 

Cevap gönder