Ekleyen on 2013-01-21

Altmer Irkı

 

Altmer bir elf ırkıdır. Bazıları onlara High Elves (Kıdemli Elfler) olarak da isimlendirir. Yani birisi size High Elves (Kıdemli Elfler) lerden bahsettiği zaman bilmelisiniz ki onlar Altmerlerden bahsetmekte.

Aldmeri Hükümdarlığına bağlılardır bu yüzden ırkınızı seçerken bu ırkı seçtiğinizde Bosmer ve Khajiit ırkları ile müttefik olacağınızı hatırlatmak isteriz ve anayurtları Summerset Isles (Adaları) dır.

Altmer en uzun boylu ırktır. Diğer elfler gibi sivri uçlu kulakları ve badem şeklinde gözleri vardır. İnsanlara kıyasla daha minyonlardır ve o kadar kuvvetli değillerdir. Bu yüzden melee (meydan kavgası) onların işi değildir. Fiziksel dezavantajları zeka ve büyü yetenekleri ile fazlasıyla giderilmiştir. Altmer seçkin büyü yetenekleri ile bilinen bir ırktır. Denilebilir ki Tamriel`in en iyi büyücüleridir.

Irk üstünlükleri ve zayıflıkları

Büyü yetenekleri diğer ırklara göre üstün olmasına rağmen aynı zamanda onları büyülere karşı da zayıf kılar ama genede bu tür rahatsızlıklara karşı da büyük dirençleri vardır.

Altmer ırkının tarihçesi

Altmer Tamriel`e Aldmeris adasından gelmiş bir ırktır. Her ne kadar kimse neden Tamriele göç ettiklerini bilmesede, dedikodulara göre onların topraklarından ayrılıp farklı toprakları araştırmalarını zorlayan bir tehliye ile yüzleştikleri söylenmektedir. Aramaları sonucunda Summerset Isle (adasını) bulup, yerleşmişlerdir. Adaya yerleşmeleri ve kontrolleri altına almaları kolay olmamış ve Thraslardan Sload ile ve başka yaratıklarla da savaçmaları gerekmiştir.

Elfler arasındaki ilişkiler iyi olmadığından o dönemlerde bir grup elf Summerseti terk etmiş ve farklı topraklara yerleşmiştir. Bu göç Elf ırkının büyük bir değişim içine girmesinin de nedeni olmuştur. Bilinen odur ki Bosmer, Orsimer, Chimer ve Ayleidler Aldmeri ırkının akrabalarıdır.

Dwemer ve Falmer tarihçeleri pek bilinmesede Altmer ırkı ile bağları olduğu düşünülmektedir. İnanması zor olsada bir çok ırkın ataları aynıdır. Görünüşlerinin farklı olması, farklı tanrılara inançlarından ve ibadet şekilleri ile açıklanabilir.

Summersette yaşayan Altmerler ana kıta ile ayrı olduğundan birçok sorundan uzak kalmış ve etkilenmemiştir. Her ne kadar diğer sorunlardan etkilenmeseler ve ana kıtaya uzak olsalar da hayatları huzur içinde değildi. Devamlı savaş içinde oldukları düşmanları Sload ve Maormer tarafından sürekli istila ediliyorlardı ve bu yüzden Bosmer ve Khajiit ile bir birlik kurma gereği duydular ve hepimizin bildiği gibi bu birliğin adı da Aldmeri Hükümdarlığı`dır.

*Sitemizde bulunan bilgilerin tümü tarafımızca tercüme edilmiştir ve üçüncü şahıs ve siteler tarafından izinsiz olarak kullanılması yasaktır.

Cevap gönder